Документи з охорони праці для перевірки

Документы по охране труда для проверки

Підготуємо повний комплект документів з охорони праці для офісу! Розробимо, отримаємо за вас усі посвідчення та навчимо як усім цим користуватися!

Від 2 робочих днів! Усього за 6000 грн!

Телефонуйте або пишіть в Viber +38 (097) 466-94-04 або по електронній пошті zakaz@doc2days.com.ua.

Планові або позапланові відвідування інспекторами підприємства в будь-якому випадку припускають перевірку документації. Тому що вона є доказом дотримання багатьох вимог національного законодавства та нормативно-правових актів. Навіть якщо інспектор прийде не скоро, переглянути і доопрацювати документи для перевірки по охороні праці бажано заздалегідь. Тоді з’явиться явну перевагу, а сам захід пройде швидше і в менш напруженій обстановці. До того ж, знижуються шанси отримати припис або великий штраф, за якими може послідувати позапланова перевірка.

Загальні документи для всіх підприємств – що повинно бути однозначно

Основна база повинна бути в кожній організації, що обумовлено вимогою Закону України «Про охорону праці». У неї входить регламентує, розпорядча документація і ще ряд локальних актів, які складають в першу чергу. Можна виділити наступні документи, необхідні для перевірки з охорони праці:

 • колективний договір з відповідним розділом (при його наявності);
 • положення про організацію роботи з охорони праці;
 • положення про СУОП, службі по ОТ (також при їх наявності);
 • положення про навчання та перевірку знань;
 • положення про видачу ЗІЗ;
 • положення про розслідування та облік нещасних випадків;
 • положення про проведення медичних оглядів;
 • накази про призначення відповідальних з питань охорони праці;
 • накази про призначення відповідальних за електробезпеки, газовому господарству, будівель і споруд, інших об’єктів і процесів;
 • інструкції з виконання робіт, обслуговування та експлуатації машин, устаткування;
 • програми навчання і перевірки знань;
 • переліки професій, інструкцій, нормативно-правових актів та інші;
 • журнали обліку, реєстрації та контролю інструктажів, видачі ЗІЗ і т. д.

Інспектор може перевіряти штатний розпис, деякі юридичні документи відповідно до своєї компетенції. Він має право запитувати дозвіл на проведення робіт та експлуатацію об’єктів підвищеної небезпеки, посвідчення про проходження навчання, акти, звіти і ще ряд письмово зафіксованих доказів того, що актуальні вимоги в даній сфері виконуються повною мірою.

Які документи готувати в окремих галузях

Згідно Закону «Про охорону праці» та Положення про здійснення державного нагляду інспекція заздалегідь повідомляє про проведення таких заходів. У письмовому або електронному вигляді і з обов’язковим зазначенням предмета перевірки. При планових відвідини у підприємства є мінімум 10 днів для перегляду свого діловодства і виправлення помилок, заповнення прогалин.

Чи є шанс офіційно дізнатися, які документи потрібні для перевірки з охорони праці? На сайті Держпраці (Держпраці) в розділі «Громадянам» опублікований перелік питань для різних напрямків, розділених по КВЕД. Вони і послужать основою для складання переліку документацію, що перевіряє. Також його можна створити за списком нормативно-правових актів, застосування яких обов’язково на підприємстві. Наприклад, якщо застосовні правила технічної експлуатації електроустановок споживачів, то повинна бути інструкція з експлуатації електроустановок, протоколи вимірів опору.

На виробничих підприємствах з роботами підвищеної небезпеки має бути відповідне положення про порядок допуску до них, а також наряди допуску на виконання і журнал їх обліку. З цих причин документація в частині охорони праці повинна розроблятися індивідуально, перевіряючий не оцінить шаблони і зразки від інших підприємств.

Як правильно оформляти і коли оновлювати документацію

Оформлення документів з охорони праці здійснюють за правилами діловодства підприємства і типовим зразкам. Зазвичай створюється внутрішня інструкція, яку зберігає фахівець і видає для ознайомлення зацікавленій персоналу. При відсутності особливих умов можна орієнтуватися на типові зразки положень, інструкцій, журналів, протоколів. Вони розміщені в тематичних правилах, постановах, стандартах та інших нормативно-правових актах. Журнали зшиваються, нумеруються їх сторінки, що закріплюється печаткою, підписом уповноваженої особи.

Терміни поновлення також необхідно врахувати при підготовці документів для перевірки з охорони праці. Інструкції переглядають не рідше ніж 1 раз в 5 років, а для робіт підвищеної небезпеки або при обов’язковому професійному доборі – не рідше 1 разу на 3 роки. Причинами для дострокової переоцінки служать зміни в законодавстві, вперше введені в дію нормативно-правові акти або нещасний випадок, аварійна ситуація на виробництві.

Швидка підготовка в екстрених ситуаціях

Іноді оформлення документів, необхідних для перевірки з охорони праці, потрібно терміново, а часу на це немає. Або хочеться бути впевненим на 100% в їх готовності і відповідно перед плановим інспекційним відвідуванням. У цих випадках можна замовити готовий комплект документів, який складається з:

 • наказів по підприємству;
 • інструкцій по роботах і професіями;
 • положень відповідно до структури і діяльності;
 • журналів обліку, контролю і за реєстрий;
 • відеокурсу з інструкцією із застосування документації.

Ми підготуємо повний комплект в надрукованому та електронному вигляді для вашої компанії з урахуванням специфіки діяльності та організаційної структури. Створюємо комфортні умови співпраці – терміни виконання всього від 2 днів. Залиште заявку або задайте питання по телефону +38 097 466-94-04 або електронною поштою zakaz@doc2days.com.ua.