Документи з охорони праці при роботі з ПК

Документы по охране труда при работе с ПК

Підготуємо повний комплект документів з охорони праці при роботі з ПК! Розробимо, отримаємо за вас усі посвідчення та навчимо як усім цим користуватися!

Від 2 робочих днів! Усього за 6000 грн!

Телефонуйте або пишіть в Viber +38 (097) 466-94-04 або по електронній пошті zakaz@doc2days.com.ua.

Нормативні документи з охорони праці при роботі з ПК (персональним комп’ютером) – основна інструкція для персоналу. Вона розробляється на основі правил, затверджених для всіх підприємств, і повинна описувати основні вимоги безпеки. Також необхідно оформити ще кілька документів, що стосуються охорони праці для таких робочих місць: журнали, накази і т. д. Відсутність такої документації – порушення законодавства, що може привести до штрафів або розпорядженням від представників наглядових органів.

Регламентуючі нормативно-правові акти

З 2018 року діють нові правила з безпеки під час роботи з екранними пристроями. Вони затверджені Наказом Мін’юсту України від 14.02.2018 №207. Дія цих правил поширюються на всі підприємства, установи, і призначені для персоналу, який постійно або періодично використовує такі пристрої. Однак їхні вимоги не дійсні в наступних випадках:

 • Комп’ютерні класи для учнів закладів освіти.
 • Робочі місця пілотів, водіїв, операторів транспортних засобів, які обладнані дисплеями і переміщаються (кошти) під час роботи.
 • Портативних систем обробки даних, які не перебувають на постійному місці.
 • Роботу з касовими апаратами, обчислювальними машинами і іншими пристроями, якщо у них індикатор маленького розміру або результатів вимірювання.
 • Роботу з дисплейними терміналами, планшетами та подібними гаджетами.

В інших випадках оформлення документації відбувається за стандартним сценарієм і внутрішнім регламентам діловодства. Правила засновані на європейській Директиві і дають мінімальні вимоги, але не забороняють посилювати або доповнювати їх. До екранним пристроїв відноситься обладнання з екранами та різними апаратами (наприклад, комп’ютерна миша або клавіатура). Вони припускають наявність внутрішніх необхідних правил і норм для таких робочих місць, зокрема – нормативні документи з охорони праці при роботі з ПК.

Види документації для персоналу і робочих місць

Правилами закріплено обов’язок керівництва провести відповідне навчання (інструктажі) для співробітників, зайнятих в роботі на комп’ютері або на інших екранних пристроях. Також необхідно ознайомити персонал з затвердженими нормами та регламентами під розписку, забезпечити доступ до законів, постанов, наказів, стандартам і правилам. Тому нормативними документами з охорони праці при роботі з ПК в Україні будуть вважатися:

 • інструкції для професій і виконання робіт;
 • внутрішній трудовий розпорядок;
 • положення про навчання і перевірку знань.

Додатково оформляють журнал, куди заносяться записи про проведення інструктажів. У внутрішньому трудовому розпорядку необхідно закріпити перерви для тих, хто виконує свої обов’язки перед монітором. Їх тривалість і частота встановлені санітарно-гігієнічними нормами. Для таких співробітників необхідні медогляди, для яких створюють окреме положення про порядок їх проведення, а після – ще й локальні накази.

Що повинно бути документах з охорони праці при роботі з ПК

Інструкції по професіям, як обов’язкова частина нормативних документів з охорони праці при роботі з ПК, повинні відповідати штатним розкладом. Їх складають для операторів ЕОМ, секретарів, працівників сфери IT та інших, обов’язки яких безпосередньо пов’язані з використанням персональних комп’ютерів, ноутбуків і т. Д. В інструкції повинні бути наступні розділи:

 1. Загальні положення.
 2. Вимоги до обладнання робочого місця.
 3. Вимоги безпеки перед початком роботи.
 4. Вимоги безпеки під час їх виконання.
 5. Вимоги безпеки після їх закінчення.
 6. Загальні вимоги при виникненні аварійних ситуацій.

У першому розділі необхідно описати коло осіб, які допускаються до таких робіт, підстави для розробки інструкцій. Доповнюють інформацією про проведення інструктажів, заповненні журналу і наслідки порушення затверджених вимог. Інструкцію вводять в дію після випуску наказу по підприємству, а оформляють на основі положення про розробку такої нормативної документації.

Після погодження та затвердження її вносять у загальну номенклатуру справ, яку веде ІОП або фахівець служби. Переглядати її необхідно 1 раз в 5 років, або частіше при бажанні або виході нових нормативно-правових актів з охорони праці, санітарно-гігієнічних норм. Розробкою займається безпосередній керівник співробітників, для яких інструкція призначена.

Нормативні документи з охорони праці при роботі з ПК – як оформити швидко

Інструкції та інші нормативні документи з охорони праці при роботі з персональним комп’ютером можна скласти досить швидко. Однак це не вирішує питання з рештою фонду: положення, накази, журнали. До того ж, необхідно ще й інші інструкції для персоналу, виконання робіт, експлуатації та обслуговування обладнання. Ми пропонуємо готовий комплект документів для вашого підприємства з охорони праці. Розробка займе до 6 днів, а в результаті ви отримаєте електронний і друкований варіанти з заповненням всіх даних. Документація буде готова до впровадження та обігу, а користуватися нею навчить відеокурс з інструкцією із застосування.