Підготуємо повний комплект документів з охорони праці при роботі з ПК! Розробимо, отримаємо за вас усі посвідчення та навчимо як усім цим користуватися!
Від 2 робочих днів! Усього за 6000 грн!
Телефонуйте або пишіть в Viber +38 (097) 466-94-04 або по електронній пошті zakaz@doc2days.com.ua.
Нормативні документи з охорони праці при роботі з ПК (персональним комп’ютером) – основна інструкція для персоналу. Вона розробляється на основі правил, затверджених для всіх підприємств, і повинна описувати основні вимоги безпеки. Також необхідно оформити ще кілька документів, що стосуються охорони праці для таких робочих місць: журнали, накази і т. д. Відсутність такої документації – порушення законодавства, що може привести до штрафів або розпорядженням від представників наглядових органів.
Регламентуючі нормативно-правові акти
З 2018 року діють нові правила з безпеки під час роботи з екранними пристроями. Вони затверджені Наказом Мін’юсту України від 14.02.2018 №207. Дія цих правил поширюються на всі підприємства, установи, і призначені для персоналу, який постійно або періодично використовує такі пристрої. Однак їхні вимоги не дійсні в наступних випадках:
- Комп’ютерні класи для учнів закладів освіти.
- Робочі місця пілотів, водіїв, операторів транспортних засобів, які обладнані дисплеями і переміщаються (кошти) під час роботи.
- Портативних систем обробки даних, які не перебувають на постійному місці.
- Роботу з касовими апаратами, обчислювальними машинами і іншими пристроями, якщо у них індикатор маленького розміру або результатів вимірювання.
- Роботу з дисплейними терміналами, планшетами та подібними гаджетами.
В інших випадках оформлення документації відбувається за стандартним сценарієм і внутрішнім регламентам діловодства. Правила засновані на європейській Директиві і дають мінімальні вимоги, але не забороняють посилювати або доповнювати їх. До екранним пристроїв відноситься обладнання з екранами та різними апаратами (наприклад, комп’ютерна миша або клавіатура). Вони припускають наявність внутрішніх необхідних правил і норм для таких робочих місць, зокрема – нормативні документи з охорони праці при роботі з ПК.
Види документації для персоналу і робочих місць
Правилами закріплено обов’язок керівництва провести відповідне навчання (інструктажі) для співробітників, зайнятих в роботі на комп’ютері або на інших екранних пристроях. Також необхідно ознайомити персонал з затвердженими нормами та регламентами під розписку, забезпечити доступ до законів, постанов, наказів, стандартам і правилам. Тому нормативними документами з охорони праці при роботі з ПК в Україні будуть вважатися:
- інструкції для професій і виконання робіт;
- внутрішній трудовий розпорядок;
- положення про навчання і перевірку знань.
Додатково оформляють журнал, куди заносяться записи про проведення інструктажів. У внутрішньому трудовому розпорядку необхідно закріпити перерви для тих, хто виконує свої обов’язки перед монітором. Їх тривалість і частота встановлені санітарно-гігієнічними нормами. Для таких співробітників необхідні медогляди, для яких створюють окреме положення про порядок їх проведення, а після – ще й локальні накази.
Що повинно бути документах з охорони праці при роботі з ПК
Інструкції по професіям, як обов’язкова частина нормативних документів з охорони праці при роботі з ПК, повинні відповідати штатним розкладом. Їх складають для операторів ЕОМ, секретарів, працівників сфери IT та інших, обов’язки яких безпосередньо пов’язані з використанням персональних комп’ютерів, ноутбуків і т. Д. В інструкції повинні бути наступні розділи:
- Загальні положення.
- Вимоги до обладнання робочого місця.
- Вимоги безпеки перед початком роботи.
- Вимоги безпеки під час їх виконання.
- Вимоги безпеки після їх закінчення.
- Загальні вимоги при виникненні аварійних ситуацій.
У першому розділі необхідно описати коло осіб, які допускаються до таких робіт, підстави для розробки інструкцій. Доповнюють інформацією про проведення інструктажів, заповненні журналу і наслідки порушення затверджених вимог. Інструкцію вводять в дію після випуску наказу по підприємству, а оформляють на основі положення про розробку такої нормативної документації.
Після погодження та затвердження її вносять у загальну номенклатуру справ, яку веде ІОП або фахівець служби. Переглядати її необхідно 1 раз в 5 років, або частіше при бажанні або виході нових нормативно-правових актів з охорони праці, санітарно-гігієнічних норм. Розробкою займається безпосередній керівник співробітників, для яких інструкція призначена.
Нормативні документи з охорони праці при роботі з ПК – як оформити швидко
Інструкції та інші нормативні документи з охорони праці при роботі з персональним комп’ютером можна скласти досить швидко. Однак це не вирішує питання з рештою фонду: положення, накази, журнали. До того ж, необхідно ще й інші інструкції для персоналу, виконання робіт, експлуатації та обслуговування обладнання. Ми пропонуємо готовий комплект документів для вашого підприємства з охорони праці. Розробка займе до 6 днів, а в результаті ви отримаєте електронний і друкований варіанти з заповненням всіх даних. Документація буде готова до впровадження та обігу, а користуватися нею навчить відеокурс з інструкцією із застосування.