Документи з охорони праці у будівництві

Документы по охране труда на строительстве

Підготуємо повний комплект документів з охорони праці для будівництва! Розробимо, отримаємо за вас усі посвідчення та навчимо як усім цим користуватися!

Від 3 робочих днів! Усього за 8000 грн!

Телефонуйте або пишіть в Viber +38 (097) 466-94-04 або по електронній пошті zakaz@doc2days.com.ua.

Будівельна сфера, як і усі інщі сфери господарскьої діяльності підпадає під дію Закону України «Про охорону праці». Згідно положень цього закону  кожен роботодавець повинен забезпечити безпеку своїх працівників. Для цього він виконує вимоги різних нормативно-правових актів, наймає і навчає фахівців, займається вирішенням організаційних питань. Одним з важливих аспектів такої діяльності є наявність необхідних документів з охорони праці в будівництві, до яких у персоналу повинен бути доступ.

Перелік обов’язкових позицій: положення, інструкції, журнали і накази. Для створення фонду нормативної документації локального значення в будівництві звертаються до НПАОП, ДБН та СанПіН. Вони регламентують загальну діяльність і вказують на обов’язкові процедури, фіксацію різних факторів, систематизацію інформації та контроль стану процесів. Виконання цих вимог забезпечується оформленням наступних документів з охорони праці в будівельній організації:

 • положення про службу з ОП (для підприємств зі штатом понад 50 осіб);
 • положення про СУОП (при її наявності)
 • положення про навчання і перевірку знань з охорони праці та пожженої безпеки;
 • положення про облік та розслідуванні нещасних випадків;
 • положення про проведення медичних оглядів;
 • положення про видачу і контролі засобів індивідуального захисту;
 • положення про допуск до робіт підвищеної небезпеки.

Ця документація описує загальні правила, на основі яких будуть створюватися інструкції, накази і т. д. Вона розробляється з урахуванням законів, правил, стандартів та особливостей конкретної організації. На основі законів та  нормативно-правових актів (їх необхідно внести в окремий перелік) створюють ще ряд документів з охорони праці:

 • накази про призначення відповідальних;
 • накази про введення в дію інструкцій;
 • інструкції за професіями;
 • інструкції за видами робіт;
 • інструкції для різного устаткування;
 • журнали обліку, реєстрації та контролю: інструктажів, ЗІЗ, нещасних випадків і т. д.

Спеціаліст з охорони праці повинен вести номенклатуру всієї документації, яка стосується його зони відповідальності та обов’язків. Однак розробляти інструкції він не повинен – ​​це завдання вирішують начальники підрозділів. Зберігання нормативних документів з охорони праці в будівництві визначається загальними правилами.

Особливу увагу в будівельних компаніях приділяється роботам, обладнання та машин підвищеної небезпеки. Для цих об’єктів оформляють спеціальні дозволи через територіальні органи Держпраці (Держпраці). Також становлять окремі інструкції, встановлюють порядок доступу. До слова, в будівництві дуже багато видів робіт, які пов’язані з підвищеною небезпекою. Тому їх оформлення необхідно практично для кожної подібної організації.

Документи з охорони праці на будівельному майданчику

Наказом Мінсоцполітики України від 23.06.2016 №1050 затверджено мінімальні вимоги з охорони праці для будівельних майданчиків. Їх повинні виконувати генеральні підрядники, субпідрядники, замовники, керівники та інші особи, крім тих випадків, коли робота ведеться підприємствами з добування корисних копалин. У тексті є вимога про наявність плану з охорони праці, який повинен описувати наступне:

 • загальну інформацію про майданчику;
 • розташування матеріалів та інших об’єктів;
 • вимоги з охорони праці, санітарно-гігієнічні норми і т. п .;
 • професійні ризики і заходи щодо їх усунення;
 • вимоги до ЗІЗ;
 • іншу тематичну інформацію.

Він розробляється ще на стадії проектування до початку робіт, підписує його координатор або проектувальник. При зміні умов на об’єкті план також коректують. З таким документом з охорони праці на будівельному майданчику необхідно ознайомити всіх зацікавлених осіб, включаючи профспілкові організації.

Інша документація з охорони праці

Навчання і перевірка знань повинна проводитись в певні періоди часу, тому для них складають плани-графіки. До переліку заносять нормативно-правові акти, дія яких зачіпає діяльність конкретного підприємства. Також необхідно оформити списки професій з особливими умовами роботи, пільгами або звільненням від проходження окремих видів інструктажів. Звітність періодично вирушає відповідальними особами в контролюючі органи, бланки можна знайти у відповідних правилах і наказах. Всі нормативні документи з охорони праці в будівництві регулярно переглядають, наприклад, інструкції – не рідше 1 разу на 5 років.

Документи з охорони праці в будівництві – як зробити оформлення правильним

Об’ємність вимог для будівельної сфери здатна вбити ентузіазм практично будь-якого співробітника, особливо, якщо часу на їх вивчення просто немає. Тому замовлення готового комплекту документації допоможе зберегти ресурси і швидко підготуватися до початку робіт. Ми пропонуємо оформлення наказів, положень, інструкцій і журналів в короткі терміни – від 2 до 6 днів.

Готовий комплект документів з охорони праці в будівництві буде придатний для використання вже після отримання, так як ми заполняем бланки потрібною інформацією. Замовнику передається 2 варіанти: електронний і надрукований, а також відеокурс з інструкцією із застосування.