Документи з охорони праці в автосервісі – складаємо правильно

Документы по охране труда в автосервисе

Підготуємо повний комплект документів з охорони праці для автосервісу! Розробимо, отримаємо за вас усі посвідчення та навчимо як усім цим користуватися!

Від 2 робочих днів! Усього за 6000 грн!

Телефонуйте або пишіть в Viber +38 (097) 466-94-04 або по електронній пошті zakaz@doc2days.com.ua.

Процес технічного обслуговування і ремонту автомобілів пов’язаний з різними небезпечними факторами, тому законодавство передбачає дотримання маси вимог з охорони праці для автосервісу. Умови роботи, технічний стан обладнання та інструменту, допуск персоналу до тих чи інших видів робіт – велика кількість параметрів має відповідати чинним нормам і правилам. Як все це грамотно оформити? Які документи з охорони праці в автосервісі в Україні повинні бути обов’язково?

Якщо коротко – індивідуальні для кожного об’єкта, навіть при схожому обладнанні і тих процесі. Однак є загальний перелік обов’язкових позицій навіть в самому ексклюзивному пакеті документації.

Загальний перелік для автосервісів

Грамотно оформлені документи з охорони праці на СТО не тільки спрощують перевірки, а й допомагають структурувати виробничі процеси. В процесі інструктажів з охорони праці співробітники отримують достатню інформацію про правила безпеки, що діють на СТО, безпечні методи виконання робіт, знання про те, як користуватися засобами захисту. Завдяки системній роботі з охорони праці на СТО знижуються ризики аварійних ситуацій і нещасних випадків, що позитивно позначається на продуктивності.

Документація з охорони праці розробляється відповідно до вимог законодавчих та нормативно-правових актів України у цій сфері. Вибір нормативної бази для такої розробки повинен грунтуватися на чинному переліку нормативно-правових актів, які застосовні для конкретного автосервісу. На підставі діючих норм розробляються основні внутрішні документи з охорони праці для автосервісу. У такий набір документації будуть входити наступні позиції:

 • Положення про: організації охорони праці на підприємстві, навчання та перевірку знань, проведення медоглядів, видачі ЗІЗ, розслідування та облік нещасних випадків і т.д.
 • Перелік: професій з окремими умовами праці та пільгами, відпустками.
 • Правила розпорядку трудового дня на підприємстві.
 • Програми навчання та перевірки знань.
 • Накази по підприємству про призначення відповідальних з питань охорони праці, електробезпеки, будівель і споруд, газовому господарству.
 • Накази про введення в дію інструкцій, проведення атестації робочих місць, навчання та перевірки знань, створення комісій і т.д.
 • Інструкції по: професіями, видами робіт, експлуатації обладнання.
 • Журнали для обліку і контролю: видачі ЗІЗ, проведення інструктажів, нещасних випадків і аварій на виробництві.

Для автосервісів з невеликим штатом працівників службу по охороні праці створювати не потрібно, це прописано в законодавстві. На великих підприємствах ситуація інша і такий підрозділ має бути обов’язково.

У цьому випадку додатково створюється Положення про службу охорони праці, а також положення про систему управління охороною праці на СТО – СУОП. Залежно від вимог нормативно-правових актів і умов на самому СТО до переліку вище може входити ще кілька інших пунктів. Адже враховуються різні чинники, наявність обладнання, виробничі процеси.

Оформляємо роботи підвищеної небезпеки

В автосервісі виконується досить багато робіт підвищеної небезпеки: зварювання, нанесення лакофарбових покриттів, обслуговування акумуляторів, шиномонтаж, вулканізація і т. Д. В першу чергу необхідно скласти перелік таких робіт і встановити порядок допуску до їх виконання. Перелік документів для СТО повинен бути доповнений процедурами з безпечного виконання таких робіт. Для устаткування підвищеної небезпеки повинні бути складені інструкції з безпечної його експлуатації та накази про призначення відповідальних як за експлуатацію, так і за технічний стан. Законодавство і постанови КМУ припускають також отримання дозволів на їх виконання в уповноважених державою органах.

Інструкції по професіям і видам робіт

Інструкції – невід’ємна частина комплекту документів з охорони праці в автосервісі. Вони описують правила безпеки для професій (згідно зі штатним розкладом), виконання різних робіт, експлуатації та обслуговування обладнання. Зокрема, інструкції складаються для наступного персоналу:

 • слюсар з ремонту автомобілів;
 • зварника (газо-, електро-);
 • майстер діагностики та налагодження електрообладнання;
 • авторемонтник;
 • маляр;
 • рихтувальник кузовів.

Решта інструкції складаються згідно штатного розкладу, вони обов’язкові для працюючих з ПЕОМ та інших адміністративних співробітників. Це може бути секретар, адміністратор, бухгалтер, економіст. Таких працівників як прибиральник, двірник, завідувач господарською частиною, також забезпечують нормативною документацією з охорони праці.

Як оформити правильно документи з охорони праці в автосервісі

Час – найцінніший ресурс для будь-якого підприємства, а в новому автосервісі його зазвичай не вистачає. Потрібно запускати виробництво, займатися клієнтами, вирішувати адміністративні питання. На вже діючих СТО теж не завжди є можливість регулярно оновлювати і переглядати нормативних фонд. У цих випадках замовлення готових документів з охорони праці на СТО – виправдане і вигідне рішення, адже:

 • комплект оформляється за все за 5 днів;
 • ви отримуєте готову документацію, ми все заповнимо за вас;
  вона буде відповідати всім актуальним вимогам.
 • Замовлення виконується в максимально короткі терміни, що дозволяє швидко підготуватися до перевірок. На виході ви отримаєте паперовий і електронний комплект документів, а також відеокурс з інструкцією по введенню в дію наказів, журналів і інших позицій.

Повідомте нам інформацію про ваше підприємство і отримаєте повний пакет для роботи без додаткових без зайвих зусиль.