Підготуємо повний комплект документів з охорони праці для ДНЗ! Розробимо, отримаємо за вас усі посвідчення та навчимо як усім цим користуватися!
Від 2 робочих днів! Усього за 6000 грн!
Телефонуйте або пишіть в Viber +38 (097) 466-94-04 або по електронній пошті zakaz@doc2days.com.ua.
У ДНЗ підвищена відповідальність за стан охорони праці та техніки безпеки через декількох факторів. Головний з яких – діти, які повністю знаходяться під опікою персоналу, і потребують постійного контролю. Також має значення безліч виконуваних робіт: від приготування їжі та прання білизни до прибирання прилеглих територій.
Багато правил, вимог як законодавства з охорони праці, так і окремих вимог МОУ, незліченну безліч нормативно-правових актів, тому документи з охорони праці в ДНЗ теж оформлюють у великому обсязі. Частина дитячих садків вже має певну, але найчастіше застарілу документацію по охорону праці, інші тільки починають свою роботу і запускають діловодство в цьому напрямку. Але і в тому і в іншому випадку – питання одні й ті ж.
Шаблони, типові зразки або індивідуальна розробка?
Шаблонні нормативні документи з охорони праці в ДНЗ досить легко знайти – вони є у вільному доступі. Здається, що вони вирішують безліч проблем, але ці вигоди примарні і ілюзія спокою розвіюється з першою перевіркою. Інспектор швидко виявить невідповідність типових рішень конкретного об’єкта. Далі – штрафні санкції, зупинка роботи, відкликання ліцензії. Так просте бажання вирішити проблему максимально швидко звертається для керівництва і співробітників негативними і несподіваними наслідками.
Другий варіант – типові зразки, як грамотний приклад оформлення документації з охорони праці для дитячих садків. Положення, інструкції, бланки журналів в них містять правильну інформацію, проте досить загальну, не завжди доречну в конкретному закладі зі своїми особливостями.
Тут знову виникають ті ж проблеми через невідповідність документів дійсності, і відповідальні співробітники переглядають весь існуючий фонд, виправляють помилки, пишуть доповнення.
Шаблони і типові зразки – сумнівний шлях, хоча дають корисну інформацію і можуть служити основою для розробки власного фонду для діловодства в частині охорони праці. Однак без належного досвіду або наявності власного грамотного фахівця в цій сфері в дитячому саду, якщо немає часу на підготовку такої документації – простіше замовити її у професіоналів. Заповнені журнали, готові інструкції, правильні положення, необхідні накази та інша документація – це дійсно економить час, а часто і фінансові ресурси.
Яка документація з охорони праці обов’язкова
Індивідуальна підготовка документів вимагає знання законів, правил, стандартів, при цьому не завжди прописане де-юре правило застосовується де-факто і навпаки. Нормативно-правові акти диктують свої правила, за їхніми вимогами можна виділити, які документи з охорони праці повинні бути в дитячому садку:
- Положення про: організації роботи з охорони праці в установі; навчання та перевірку знань; про видачу ЗІЗ і т. д.
- Накази про: призначення відповідальних в частині охорони праці і техніки безпеки; про проведення інструктажів; затвердження інструкцій; проведення медоглядів.
- Програми: навчання, інструктажів, стажувань на робочому місці.
- Журнали реєстрацій і обліку: проведення інструктажів; видачі ЗІЗ; проведення медоглядів і т. д.
- Інструкції з охорони праці: за професіями; безпечній поведінці дітей і т. д.
Перераховані вище пункти можуть доповнюватися іншими позиціями.
Обов’язковий момент – визначити вимоги законодавства і нормативно-правових актів, які зачіпають діяльність саме цього дитячого садка. Ці вимоги повинні відображатися в окремому переліку, також окремим переліком повинні бути затверджені списки інструкцій з охорони праці та техніки безпеки.
Документи повинні розроблятися із залученням компетентних співробітників з різних підрозділів. Тільки керівники на місцях знають особливості своєї роботи, процесів, обладнання та допоможуть зробити інструкції правильно. Організацією підготовки нормативних документів з охорони праці в ДНЗ, як і контролем за тим, що відбувається, займається керівництво установи. Саме воно розподіляють обов’язки і призначає відповідальних осіб, серед яких не тільки інженери з охорони праці, а й керівники підрозділів.
Наприклад, заступник завідувача з виховної роботи бере участь в розробці інструкцій для вихователів, методистів, викладачів додаткових занять. За аналогією відбувається з заступником по господарській частині, в підпорядкуванні у якого зазвичай працівники харчоблоку, двірники, охоронці та інший персонал.
Якщо в дитячому саду є об’єкти підвищеної небезпеки (котельні, підстанції або інше подібне устаткування) – на нього необхідно оформляти дозвіл (декларацію). Повинні бути призначені відповідальні, проведено навчання та організовані регулярні інструктажі з використання даного обладнання в рамках компетенції експлуатує його персоналу. Про видачу та контролі стану засобів індивідуального захисту роблять записи у відповідних журналах.
Як підготувати документацію в короткі терміни
Створення документації в дитячому саду займе не менше кількох місяців при вдалому збігу обставин: грамотний і вільний фахівець, відповідальність іншого персоналу, відсутність складних комплексних моментів. При цьому неминучі помилки, які не вірне оформлення документації, некоректно заповнені журнали. Ми допоможемо вам створити внутрішню документацію з охорони праці для вашої установи і підготуємо готовий комплект, який:
- буде готовий вже через кілька днів;
- передається в електронному та паперовому варіанті;
- повністю відповідають потребам вашої установи;
- готовий до використання в роботі.
У готовому комплекті не буде зайвого, а тільки ті позиції, які потрібні і обов’язкові згідно нормативно-правовим вимогам з охорони праці в ДНЗ. При розробці ми завжди враховуємо специфічні фактори, особливості штатного розкладу, матеріально-технічної бази. Терміни підготовки документації з охорони праці для вашого дитячого саду- від 2 днів.