Документи з охорони праці в магазині

Документы по охране труда в магазине

Підготуємо повний комплект документів з охорони праці для магазину! Розробимо, отримаємо за вас усі посвідчення та навчимо як усім цим користуватися!

Від 2 робочих днів! Усього за 7000 грн!

Телефонуйте або пишіть в Viber +38 (097) 466-94-04 або по електронній пошті zakaz@doc2days.com.ua.

Документи з охорони праці в магазині. У сфері торгівлі працюють тисячі підприємств, і у кожного з них є свої особливості. Тому єдиних документів з охорони праці в магазині навіть однієї мережі бути не може. У кого-то немає устаткування підвищеної небезпеки, в іншій точці відрізняється штатний розклад. Як розробити всі необхідні накази, інструкції та до чого готуватися при перевірці – основні питання, які цікавлять работадателей в цій сфері. Інспектори можуть винести припис або накласти серйозний штраф, щоб цього не сталося, документацію з охорони праці потрібно готувати з усією відповідальністю.

Вимоги з різних сфер

Документація для підприємств торгівлі створюється на вимог законодательстваоснове нормативно-правових актів. Їх вимоги регламентують основні положення і вказують, що потрібно відобразити в обов’язковому порядку. Створюють список тих законів, правил і стандартів, які підходять для конкретного підприємства за умовами. Необхідно враховувати акти з наступних сфер і областей:

 • охорона праці;
 • промислова безпека;
 • пожежна безпека;
 • санітарно-гігієнічні норми.

Наприклад, документи з охорони праці в продуктовому магазині в Україні повинні містити значну частину санітарно-гігієнічних норм. І так в інших випадках – якщо є склади, тобто і обладнання, машини, роботи підвищеної небезпеки. Для них оформляють дозволи на експлуатацію або виконання.

Шаблони і типові зразки – чи можна використовувати

Використання шаблонів широко поширене, але робити це потрібно обережно. Без доопрацювання під магазин такі документи просто не пройдуть ні одну перевірку. Недостатньо поміняти шапку і вписати прізвища співробітників, потрібно переглянути підстави для оформлення, вписати правильні і діючі нормативно-правові акти. Тільки потім проект можна стверджувати і вводити в дію.

Документи з охорони праці в торгівлі багато в чому специфічні і кожен інспектор побачить помилки, а у персоналу не буде нормальних інструкцій по техніці безпеки. Це істотно збільшує ризики аварійних ситуацій, нещасних випадків, відповідальність за які може понести керівник.

Типові положення містять головні правила по розробці документації, зокрема – інструкцій. Деякі з них регламентують функції, завдання та цілі служби з охорони праці та інших інструментів управління, контролю і організації в цій сфері. Такі положення є обов’язковими для застосування, якщо вони поширюються на діяльність магазину або будь-якого іншого об’єкта торгівлі.

Інструкції з охорони праці для магазину

Законодавство наказує керівникові обов’язок забезпечити персонал внутрішніми документами з охорони праці в торгівлі. Інструкції є важливими нормативними актами, які містять правила безпеки для співробітників. Їх складають для різних професій:

 • адміністративного персоналу: оператора ПЕОМ, секретаря-діловода, адміністратора, бухгалтера, економіста.
 • виробничого персоналу: продавець, продавець-касир, підсобного робітника, комірник.
 • технічного персоналу: слюсар-електрик, слюсар-сантехнік, водій, експедитор, завідувачів господарською частиною.

У супермаркеті можуть бути відділи кулінарії, тоді в цей список додаються заготівельники, кондитери та інші професії з підрозділу. Аналогічно оформляються інші відділи підприємства. Інструкції складаються ще і для виконання різних робіт з використання та обслуговування:

 • електротехнічних засобів;
 • холодильних установок;
 • складної драбини;
 • іншого обладнання, машин і механізмів.

В інструкціях описують вантажно-розвантажувальні і складські роботи, на висоті. Їх стверджують наказом і вносять в єдиний перелік для всього магазину, супермаркету. Регулярний перегляд такого типу документів відбувається не рідше 1 разу на 5 років, а для робіт підвищеної небезпеки або з попередніми професійним відбором – 1 раз в 3 роки.
Положення, накази та інша документація.

Документи з охорони праці в магазині – як оформити правильно

Документи з охорони праці в супермаркеті і інших об’єктах торгівлі з найманими робітниками повинні охоплювати різну діяльність підприємства. Положення – загальні регламенти, вони створюються для служби, порядку навчання та перевірки знань, розслідування та обліку нещасних випадків, інших процесів. Накази вводять в дійстві інструкції, стверджують відповідальних, а журнали потрібні для обліку та реєстрації різних факторів, їх систематизації. Якщо немає часу на підготовку повного пакета, то ми допоможемо в цьому в короткі терміни. Замовлення документації з охорони праці позбавить від таких проблем:

 • пошуку штатного фахівця для оформлення;
 • необхідності вивчення нормативно-правових актів;
 • виправлення помилок і заповнення даних.

Комплект передається замовнику в електронному та друкованому вигляді, що дозволяє в подальшому будувати документообіг на основі індивідуальних зразків. У процесі розробки проектів ми враховуємо особливості об’єкта: штатну організацію, обладнання і т. д. Підготовка займе всього кілька днів – від 2 до 6 в залежності від умов в вашому магазині. Самостійне оформлення всіх обов’язкових позицій зазвичай вимагає набагато більше часу (до півроку).