Документи з охорони праці в навчальному закладі

Документы по охране труда в образовательном учреждении

Підготуємо повний комплект документів з охорони праці для навчального закладу! Розробимо, отримаємо за вас усі посвідчення та навчимо як усім цим користуватися!

Від 2 робочих днів! Усього за 6000 грн!

Телефонуйте або пишіть в Viber +38 (097) 466-94-04 або по електронній пошті zakaz@doc2days.com.ua.

в навчальному закладі, передбачені особливі вимоги з охорони праці. Безліч чинників може негативно відбитися на здоров’ї педагогів, адміністративних співробітників і учнів, серед яких є і неповнолітні. Суворі вимоги зачіпають і документи з охорони праці в навчальному закладі. Для їх розробки необхідно провести велику підготовчу роботу, щоб не допустити помилок і отримати якісний результат. Однак фахівці таких установ часто стикаються з труднощами в силу різних причин.

Рекомендований список документів з охорони праці в навчальному закладі

Освітня установа – сукупність об’єктів з різними призначеннями, професіями, обладнанням і роботами. І розглядають їх саме з урахуванням цих факторів, коли створюють або оновлюють систему діловодства. Можна виділити загальний перелік документів з охорони праці в освітній організації в Україні:

 • положення про роботу з охорони праці в організації;
 • положення про службу з охорони праці (якщо в ній є потреба);
 • положення про навчання і перевірку знань;
 • накази по підприємству про призначення відповідальних, затвердження документів і т. д.;
 • правила внутрішнього трудового розпорядку;
 • перелік законодавчих та нормативно-правових актів, вимоги яких відносяться до організації;
 • перелік інструкцій, положень, професій, робіт і т. д.;
 • програми навчань з питань охорони праці;
 • інструкції для різних процесів і виконання робіт;
 • положення про періодичні медогляди;
 • журнали обліку, реєстрації.

Це не повний перелік, позиції можуть доповнюватися або, навпаки, виключатися в залежності від наявності або відсутності факторів. Список вище призводить загальний набір документації для більшості установ в сфері освіти. При наявності таких факторів необхідно його доповнити:

 • Автотранспорт і штатні водії на підприємстві – наказ про призначення відповідального за експлуатацію і техобслуговування; журнали медоглядів.
 • Перевезення дітей – плани, графіки маршруту; накази про призначення відповідальних; інструкції для водіїв, що супроводжує персоналу і дітей-пасажирів; журнали обліку та реєстрації.
 • Застосування ЗІЗ – положення про забезпечення засобами персоналу і учнів (опціонально); журнали обліку видачі і зберігання.

Якщо в установі є котельня, їдальня або учбовий комбінат з виробничою практикою, то їх також необхідно забезпечити документацією з охорони праці. Наприклад, накази про призначення відповідального за експлуатацію машин і устаткування, їх обслуговування та перевірку стану. Журнали для обліку та реєстрації різних процесів і фактів повинні бути і в цих підрозділах. Для персоналу і учнів створюють інструкції, проводяться інструктажі з охорони праці та техніки безпеки. Для підрядників без виділеної території прийнято також проводити вступний і первинні інструктажі.

Інші особливості підготовки документів з охорони праці

В процесі часто виникають складнощі, особливо у великій організації з великою кількістю підрозділів і філій. Організація і контроль за підготовкою документів з охорони праці освітньої установи – обов’язки вищого керівництва (ректор, директор і аналогічні посади). Безпосередньо створенням займаються фахівці з охорони праці та профільний персонал. В університеті, наприклад, завідувач кафедри проводить інструктажі зі своїми підлеглими, оформляє і веде журнал обліку таких заходів. За аналогією розподілені обов’язки і повноваження в інших структурних підрозділах – лабораторіях, виробничих ділянках.

Основні складності пов’язані з інструкціями, положеннями і програмами навчання співробітників, а також учнів, відвідувачів і слухачів курсів. Необхідно врахувати суміщення посад, відобразити обов’язки і правила роботи з об’єктами підвищеної небезпеки. Призначити відповідальних за електробезпеки, експлуатації котлів та іншого обладнання. Роблять це на основі штатного розкладу і вимог нормативно-правових актів.

Проблеми виникають як на новостворених підприємствах, так і на давно працюють при оновленні документації (за правилами 1 раз в 5 років більшість інструкцій необхідно переглядати). Причинами зазвичай є великий обсяг документації, брак знань і часу для такого масштабного проекту. Проконтролювати весь процес складно, і необхідно шукати альтернативу і допомогу в підготовці документів.

Документи з охорони праці в освітній організації – допомога в підготовці

Індивідуальний комплект документів з охорони праці освітньої установи – точкове вирішення питання. Замість того, щоб контролювати процеси в різних підрозділах і вникати в усі нюанси сфери, ви отримуєте готовий для застосування пакет інструкцій, журналів, наказів. Особливості нашої роботи:

 • розробка комплекту від 2 днів;
 • документи в друкованому та електронному вигляді;
 • відповідність чинним вимогам;
 • індивідуальні рішення;
 • заповнена документація

Правила користування містить відеокурс, який дозволить швидко і без проблем почати працювати з документацією. У нас немає шаблонів, за основу використовуємо дані про ваш заклад: штатний розклад, матеріально-технічне забезпечення і мінімум іншої інформації.