Документи з охорони праці в ТОВ в Україні

Документы по охране труда в ООО (ТОВ)

Підготуємо повний комплект документів з охорони праці для ТОВ! Розробимо, отримаємо за вас усі посвідчення та навчимо як усім цим користуватися!

Від 2 робочих днів! Усього за 7000 грн!

Телефонуйте або пишіть в Viber +38 (097) 466-94-04 або по електронній пошті zakaz@doc2days.com.ua.

Кожне підприємство повинно забезпечити належні умови праці для своїх працівників, і ТОВ в цьому не виняток. Законодавство наказує створення функціонуючої системи з ефективними інструментами. І одним з них є документи з охорони праці в ТОВ, які повинні бути розроблені в обов’язковому порядку. Для таких підприємств немає єдиних рішень – шаблони використовувати не можна, так як вони не враховують специфічні фактори і не дають системі працювати нормально. До того ж, під час перевірки «зразки з інтернету» легко виявляються, що тягне за собою відповідне покарання від наглядових органів.

Які види документації необхідно підготувати

Організація роботи, контроль у сфері охорони праці – обов’язки керівництва, яке розподіляє завдання і наділяє правами персонал. Якщо підприємство велике з великим штатом, то необхідно створити службу. Колективний договір повинен бути на кожному об’єкті з тематичним розділом, його стверджують з профспілковою організацією. Також призначають відповідальних з питань охорони праці у відділах, філіях та інших підрозділах. Внутрішні правила описують на основі нормативно-правових актів. Щоб все це зафіксувати, створюють такі документи з охорони праці в ТОВ:

 • Положення: про охорону праці, службу, навчання, медогляди, розслідуванні нещасних випадків і т. д.
 • Розпорядок трудового дня.
 • Перелік: професій з особливими умовами, нормативно-правових актів та інші.
 • Накази про призначення відповідальних, введенні в дію інструкцій і т. д.
 • Інструкції по професіям, видам робіт, різним процесам.
 • Журнали обліку, реєстрації та контролю: інструктажів, видачі ЗІЗ, аварій і травм на виробництві.
 • Програми навчання і перевірки знань.

У список можна і потрібно вносити доповнення, якщо того вимагає правило, стандарт або інші нормативно-правові акти. Якщо ТОВ займається виробничою діяльністю, то інструкції будуть розроблятися не тільки для професій і робіт, а й для експлуатації обладнання. При наявності об’єктів і робіт підвищеної небезпеки необхідно отримати дозволи від уповноважених державою органів і підготувати документацію. До них відносяться положення про допуск до виконання, наряди-допуски, журнали обліку та контролю, інструкції.

Окрему увагу приділяють переліку нормативно-правових актів. Це закони про охорону праці та суміжних сфер, постанови Верховної Ради, Кабінету міністрів України, правила і норми, в тому числі санітарії, гігієни, пожежної безпеки. Для його складання вибирають тільки ті акти, які зачіпають діяльність підприємства. Список регулярно переглядається через вихід нових документів, змін до них.

Відповідальні за ведення і зберігання документації

У службі або у фахівця повинні зберігатися тільки деякі види документів з охорони праці в ТОВ. В основному це загальні регламенти, положення, накази, їх вносять у загальну номенклатуру справ з ідентифікованими позначеннями. Журнали по вступного інструктажу також знаходяться в службі.

Інша документація розподіляється по робочих місцях, для яких вона призначена. Наприклад, в планово-економічному відділі розробляються і зберігаються інструкції по роботі з ПЕОМ, журнали первинного і повторного інструктажів. Начальник цього підрозділу або інша уповноважена особа наділяється правами і обов’язками згідно з наказом по підприємству.

Як оформити і затвердити правильно

Основні положення, інструкції, журнали оформляють за типовими зразками, які затверджені офіційно уповноваженими органами. Однак їх доповнюють за вимогами правил і залежно від специфіки діяльності підприємства. Порядок розробки і затвердження документів з охорони праці для ТОВ зазвичай наступний:

 • Підготовка базового проекту.
 • Узгодження з керівництвом, юрисконсультом і т. д.
 • Візування та затвердження.
 • Ознайомлення з співробітниками, яких стосується дія документа.

Узгодження може проводитися не тільки з керівництвом або співробітниками юридичного відділу. Якщо інше не передбачено нормативно-правовими актами, то можна додати інших посадових осіб. Головне, щоб це не створювало додаткового бюрократичного навантаження. При дотриманні діючих правил оформлення наказів, положень, інструкцій можливо по внутрішнім регламентам діловодства компанії.

Підготовка повного комплекту в короткі терміни

Підготуємо комплект нормативних документів з охорони праці для ТОВ в Україні в термін від 2 до 6 днів. Накази, положення, інструкції, журнали будуть відповідати чинним нормам і правилам, а також особливостям вашої компанії. Разом із замовленням ви отримуєте такі приємні бонуси:

 • електронний та друкований варіанти комплекту;
 • відеокурс з інструкцією із застосування;
 • швидке виконання замовлення від 2 днів;
 • готовність до введення в дію;
 • заповнені бланки.

У комплект входять тільки ті позиції, які повинні бути на вашому підприємстві в обов’язковому порядку. Позбавимо від зайвої «паперової роботи» і звільнимо ваші ресурси для інших важливих справ. Повідомте нашим фахівцям основну інформацію про організаційну структуру, обладнання та інші фактори, а все інше зробимо ми. Замовте готовий комплект для вашого ТОВ по телефону +38 097 466-94-04 або електронною поштою zakaz@doc2days.com.ua.