Документи з охорони праці в установах культури

Документы по охране труда в учреждениях культуры

Підготуємо повний комплект документів з охорони праці для установ культури! Розробимо, отримаємо за вас усі посвідчення та навчимо як усім цим користуватися!

Від 2 робочих днів! Усього за 6000 грн!

Телефонуйте або пишіть в Viber +38 (097) 466-94-04 або по електронній пошті zakaz@doc2days.com.ua.

З чого почати, якщо документи з охорони праці в установі культури безнадійно застаріли? Або їх потрібно створювати з нуля, а часу не вистачає. Першочергове завдання полягає у вивченні всіх нормативно-правових актів, дія яких поширюється на діяльність установи. Уже на цьому етапі буде видно, що двох однакових комплектів не буває, адже музеї, кінотеатри та будинки культури значно відрізняються навіть між собою. Є приблизні переліки документації і загальний порядок її розробки, який стане в нагоді кожному фахівцю.

Хто розробляє – розподіл обов’язків

У будь-якій установі, підприємстві або організації повинні бути фахівці з посвідченнями з навчальних центрів, які підтверджують проходження навчання з питань охорони праці. Однак вони не повинні займатися оформленням всієї документації, адже цей обов’язок різних посадових осіб. Приблизне розподілення у музеї, бібліотеці або в іншій організації може виглядати так:

 • положення – інженер з ОП спільно з іншими фахівцями;
 • накази – діловоди (секретарі) спільно з ІОПом;
 • інструкції для робочих місць та персоналу – керівники підрозділів.

Ведення та зберігання журналів визначається також за функціональним призначенням документа і компетентності посадової особи. Є й інші варіанти оформлення необхідних документів з охорони праці в установах культури, які допоможуть зберегти час і підготуватися до перевірки заздалегідь.

Які основні документи повинні бути – загальний список

Перелік загальних нормативних документів з охорони праці в установах культури в Україні продиктований вимогами законів, постанов і правил. Їх підготовка – тривалий процес, і для його завершення необхідно мати відповідні знання. Список нижче підтверджує серйозність діючих вимог та масштабність майбутньої роботи:

 • Положення про: організації охорони праці; СУОП і служби (при їх наявності); розслідування та облік нещасних випадків; проведення медоглядів; навчання та перевірку знань.
 • Накази про: призначення відповідальних з питань охорони праці, за газове господарство, стан будівель і споруд, електробезпека; проведення атестації робочих місць і медичних оглядів.
 • Інструкції по: професіями, видами робіт, загальні, для дітей і відвідувачів (при необхідності).
 • Журнали обліку і реєстрації: інструктажів, видачі ЗІЗ, протоколів перевірки знань.

Для початку розробки всіх перерахованих вище пунктів необхідно скласти перелік нормативно-правових актів, на які спиратимуться впроваджувані правила. Їх визначають за умовами в установі, а саме по: матеріально-технічного забезпечення, організаційну структуру, видам діяльності та іншими особливостями. Також важливо створити програми навчань, зробити білети з питаннями для перевірки знань. Важливий і розпорядок трудового дня, який враховує не тільки охорону праці, а й норми разом з правилами пожежної безпеки, санітарії та гігієни.

Особливості для різних установ

В установах культури можуть проводитися різні заходи, в тому числі масові. В такому випадку складають інструкцію з правилами безпеки. Якщо використовуються засоби індивідуального захисту, то з’являється необхідність в положенні про їх видачу і контролі. Можна виділити такі особливості для різних об’єктів зі своєю специфікою діяльності про оснащення:

 • У будинку культури з займаються в гуртках дітьми – інструкції для маленьких відвідувачів.
 • У бібліотеці зі стелажами – журнали контролю їх технічного огляду.
 • У кінотеатрах з ліфтами – інструкції з обслуговування та експлуатації такого обладнання.

Крім того, виконання робіт підвищеної небезпеки (на висоті і подібне) передбачає наявності положення про допуск до їх виконання. Складаються також інструкції, як обов’язкову частину документів з охорони праці в установах культури. Необхідно отримати дозвіл від наглядових органів, щоб ввести в експлуатацію окремі види машин, обладнання та офіційно отримати допуск до робіт.

Правила оформлення та етапи розробки

Типові положення диктують умови розробки інструкцій та іншої документації. Бланки та зразки також можна знайти в правилах, що регламентують різну діяльність. Якщо нормативно-правові акти не дають ніяких прямих вказівок, то оформлення проводиться у вільній формі. Етапів розробки документів з охорони праці в установах культури кілька:

 • Підготовка та визначення діючих вимог.
 • Створення проекту документації.
 • Затвердження та погодження з керівництвом, юристом.
 • Візування та випуск в обіг.
 • Занесення в загальну номенклатуру справ.

І таким способом готують всі положення, інструкції, накази і т. д., що забирає багато часу. Найчастіше в процесі виникають помилки, невідповідності актуальним вимогам, а це ускладнює і без того об’ємну роботу. Для тих, хто цінує час і береже ресурси, замовлення готового комплекту документів з охорони праці – виправданий і вигідний крок. Розробимо повний пакет в короткі терміни від 2 до 6 днів із заповненою інформацією в електронному та друкованому вигляді. Дізнайтеся точну вартість і зробіть заявку по телефону +38 097 466-94-04 або електронною поштою zakaz@doc2days.com.ua.