Підготуємо повний комплект документів з охорони праці в коледжі і університеті! Розробимо, отримаємо за вас усі посвідчення та навчимо як усім цим користуватися!
Від 2 робочих днів! Усього за 6000 грн!
Телефонуйте або пишіть в Viber +38 (097) 466-94-04 або по електронній пошті zakaz@doc2days.com.ua.
Навчальний заклад відрізняється від інших об’єктів тим, що його діяльність передбачає масу різноманітних процесів. Крім навчання в них проводиться виробнича практика, є гуртожитки, здійснюються масові заходи. Також штатний розклад такої організації може вміщати великий список посад і професій – від викладачів до представників технічних служб, а ще ж є і учні, багато з яких можуть бути неповнолітніми. Тому документи з охорони праці в коледжі або іншому навчальному закладі повинні охоплювати всі сфери діяльності і враховувати особливості такого об’єкта.
Початок розробки та перелік документації з охорони праці
Підготовка документів – досить просте завдання для фахівців з охорони праці або персоналу, який компетентний в це області. Для тих же хто не має достатнього досвіду в цій сфері вона може стати нездійсненним.
Отже, який порядок дій, якщо вам необхідно розробити документи з охорони праці для вашого навчального закладу? В першу чергу розробляються регламентуючі акти (положення) до загальних правил для всього закладу. Після – необхідно підготувати накази, і на підставі положень і розподіленої наказами відповідальності перейти до розробки інструкцій. Паралельно необхідно провести навчання в спеціалізованому навчальному центрі посадових осіб, які братимуть участь в тих чи інших аспектах охорони праці в вашому навчальному закладі. Після того як всі попередні пункти виконані – ми переходимо до інструктажів і журналам.
У підсумку виходить такий приблизний перелік положень про:
- організації служби охорони праці;
- положення про систему управління охороною праці (СУОП);
- положення про проведення медоглядів;
- про видачу та облік ЗІЗ;
- про інструктажі, навчання та перевірку знань;
- про розслідування та облік нещасних випадків.
Якщо в закладі виконуються роботи підвищеної небезпеки (експлуатуються ліфти, котельні, складне лабораторне обладнання), то оформляють положення про порядок допуску до них.
Другою важливою групою документів з охорони праці в університеті, ліцеї, коледжі є накази по підприємству. Накази вводять в дію розроблені документи і розподіляють відповідальність за виконання тих чи інших дій в галузі охорони праці. Газове господарство, будівлі та споруди, ліфти електробезпека – доречніше зробити накази по кожному з таких напрямків, так зручніше вести діловодство, а при необхідності потрібно буде поміняти тільки один документ.
Наступний пункт – програми навчання з охорони праці, пожежної безпеки, правил поведінки з інвентарем та обладнанням. У закладі повинні бути переліки професій, для яких передбачені особливі умови роботи, виплат, пільг і подібне. Повинні бути затверджені правила трудового розпорядку.
Інструкції та журнали з охорони праці
Це один з найбільших розділів в роботі з підготовки документації. Інструкції створюються для професій, окремих видів обладнання, а також окремо для учнів. Їх можна створювати на основі типових зразків, враховуючи особливостей коледжу або університету, обов’язків конкретної посади і виробничих процесів. Наприклад, в навчальних закладах з гуртожитком, практикою, масовими заходами і лабораторіями інструкції з ОП повинні бути розроблені для наступних професій:
- завідувач кабінетом;
- учні (право підпису з 9-го класу);
- проходять виробничу практику, в тому числі за професіями;
- завідувач лабораторією;
- слюсар, двірник, прибиральник і технічні працівники;
- оператор ПЕОМ, секретар (в тому числі кафедри);
- керівник додаткових занять;
- охоронець, черговий гуртожитку, кастелянка.
Оформляються інструкції з охорони праці для відрядження працівників, а також для учнів на виїзних заходах. Документують правила проживання в гуртожитку, користування обладнанням та інші особливості. Журнали необхідні для обліку, реєстрації та контролю проведених заходів:
- інструктажів для персоналу та учнів;
- забезпечення працівників ЗІЗ;
- протоколів знань;
- нещасних випадків;
- інші, передбачені нормативними актами.
Внутрішні документи з охорони праці в коледжі і подібних навчальних закладах повинні відповідати вимогам нормативно-правових актів, які поширюються на його діяльність. При розробці документації необхідно врахувати не тільки загальну для охорони праці законодавчу базу, а й постанови КМУ відносяться до освітніми установам.
Інша документація з охорони праці
Протоколи знань – це окрема документація, для обліку якої повинен бути заведений окремий журнал з прошивкою, нумерацією сторінок. Окремий журнал заводиться для фіксації перевірок різного устаткування, наприклад, електроінструменту. Підтвердженням цього служать протоколи з профільних організацій, вони зараховуються до обов’язкової документації з охорони праці в університеті або коледжі, якщо того вимагають правила. При наявності робіт підвищеної небезпеки оформляють декларацію на їх виконання, аналогічну з об’єктами підвищеної небезпеки.
Документи з охорони праці в коледжі і університеті – допомога в підготовці
Допоможемо підготувати повний комплект з положень, наказів, інструкцій та журналів для вашого навчального закладу. Термін оформлення – від 2 до 6 днів в залежності від специфіки діяльності, штатного розкладу і матеріально-технічного забезпечення.
Комплект передається замовнику в двох видах: надрукованому з заповненням необхідної інформації і електронному, що дозволить в подальшому самостійно розробляти доповнення та оновлення. Дізнайтеся, які документи з охорони праці в коледжі повинні бути вашому випадку і залиште нам заявку.