Нормативні документи з охорони праці на виробництві: перші кроки

Нормативные документы по охране труда на производстве

Підготуємо повний комплект документів з охорони праці для виробництва! Розробимо, отримаємо за вас усі посвідчення та навчимо як усім цим користуватися!

Від 3 робочих днів! Усього за 8000 грн!

Телефонуйте або пишіть в Viber +38 (097) 466-94-04 або по електронній пошті zakaz@doc2days.com.ua.

На виробничі об’єкти поширюється дія сотень нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки. Їх вимоги зачіпають всіх співробітників підприємства незалежно від профілю, що створює додаткові незручності і може привести до безладдя в діловодстві. Тому документи з охорони праці на виробництві повинні розроблятися зі знанням національного законодавства в цій сфері та нормативно-правових актів. Але не завжди це можливо, особливо на перших етапах підготовки.

З чого почати підготовку документів з охорони праці

Перший крок – створення положення по організації охорони праці на підприємстві, як загального регламенту в цій сфері. Якщо функціонує СУОП і служба, то для них також створюють аналогічні документи. Бере участь в цьому інженер з охорони праці з відповідним навчанням із загальних питань та інші компетентні особи. Далі слід пройти такі етапи:

 • Виділити вимоги в даній сфері щодо виробничого підприємства (враховуючи особливості діяльності, забезпечення, штатної організації і т. д.).
 • Створити перелік нормативно-правових актів, які поширюються на підприємство.
 • Випустити правила внутрішнього трудового розпорядку на виробничому об’єкті.
 • Призначити відповідальних локальними наказами з питань охорони праці в підрозділах (цехах, ділянках, відділах адміністративно-господарських та інших), а також з електробезпеки, газового господарства і т. д.
 • Розробити положення для різних процесів: проходження медогляду, видачі та контролю ЗІЗ, навчання і перевірки знань, допуску до робіт підвищеної небезпеки та інші при необхідності.
 • Розробити програми навчання, інструктажів та перевірок знань для персоналу.
 • Створити інструкції для різних посад, виконання робіт і зробити номенклатуру для них (окремий перелік).
 • Оформити журнали обліку, контролю і реєстрації: проведення інструктажів, обліку нещасних випадків на виробництві, видачі та контролю ЗІЗ, нарядів-допусків на роботи підвищеної небезпеки і т. д.

Перелік великий, і розробка всіх необхідних нормативних документів з охорони праці на виробництві займає кілька місяців. Необхідно врахувати особливості підприємства, які види робіт на ньому виконуються, що є за обладнання і які професії занесені до штатного розпису. За цим факторам вибирають вимоги законодавства і нормативно-правових актів, щоб відобразити їх в документації для конкретного об’єкта. Тоді комплект вийде індивідуальним, у персоналу будуть реальні інструкції, а під час перевірок – мінус один пункт для приписів від інспекторів.

Особливості розробки документації

Інженер з охорони праці та інші співробітники служби не повинні розробляти всі документи з охорони праці на виробництві самостійно. Вони повинні стежити за наявністю необхідних інструкцій, журналів, наказів, а оформленням займаються компетентні особи згідно зі своїми обов’язками. Інакше процес розробки затягнеться ще на невизначений термін, що особливо поширене на великих виробничих об’єктах. Розподіл обов’язків відбувається перед тим, як приступають до оформлення.

Перед випуском документів в обіг можна підготувати проекти і узгодити їх з юридичним відділом, керівництвом. Це дозволить уникнути переробки великого обсягу паперів і скоротити час на всю роботу, а потім залишити приклади і готові шаблони для подальшого використання. Оформлення відбувається за правилами діловодства підприємства, де є зразки бланків. Накази по призначенню відповідальних можна робити з перерахуванням всіх посадових осіб, але такий підхід зручний для невеликих об’єктів. Інакше в шапці доведеться прописувати всі посилання на нормативно-правові акти, які служать підставою для призначення. У будь-якому випадку, кожне підприємство відрізняється від інших, і це варто враховувати при підготовці та оформленні документів з охорони праці.

До переліку інструкцій, положень, наказів включають тільки ті позиції, які потрібні і обгрунтовані діючими вимогами або необхідністю для самого виробничого підприємства. Зайва документація з охорони праці – додаткова робота, ресурси і відсутність порядку, адже її потрібно регулярно оновлювати і стежити за станом, місцезнаходженням.

Поширені проблеми та їх вирішення

Правила та рекомендації не завжди можна виконати точно в силу різних причин, наприклад, немає часу на розробку через наближення перевірки або відсутності штатного фахівця. Тоді вигідніше замовити готовий комплект нормативних документів з охорони праці на виробництво в Україні. Такий спосіб допоможе:

 • отримати всю необхідну документацію в строк від 5 днів;
 • звільнити ресурси для вирішення інших завдань;
 • уникнути помилок в оформленні;
 • бути готовим до перевірок в питаннях документації з охорони праці.

У комплект входять друковані документи та електронні, які послужать зразками для подальшої роботи. До них додається відеокурс з інструкцією для використання кожної позиції. Документи заповнюють наші фахівці, тому журнали, інструкції, накази, положення придатні для звернення після отримання замовлення. Задайте питання або зробіть заявку по телефону +38 097 466-94-04 або електронною поштою zakaz@doc2days.com.ua.