Нормативні документи з охорони праці в аптеці і медицині

Документы по охране труда в аптеке

Підготуємо повний комплект документів з охорони праці в аптеці! Розробимо, отримаємо за вас усі посвідчення та навчимо як усім цим користуватися!

Від 2 робочих днів! Усього за 7000 грн!

Телефонуйте або пишіть в Viber +38 (097) 466-94-04 або по електронній пошті zakaz@doc2days.com.ua.

Медицина – це широкопрофільна сфера, де сотні професій і сотні найменувань обладнання. Все це необхідно врахувати при створенні системи охорони праці, як того вимагає національне законодавство. Є відмінності для фармацевтичної галузі, лікувальних установ, але всі вони повинні бути забезпечені необхідним. До обов’язкових факторів належать внутрішні нормативні документи з охорони праці в медицині. Вони розробляються з урахуванням особливостей діяльності установи або підприємства, тому зразки інших об’єктів не підходять для застосування.

Документація для лікувальних установ

Лікарні, в тому числі швидкої допомоги, мають складну структуру, що відбивається на системі охорони праці. Крім лікарів, медсестер та лаборантів в їх штаті зазвичай багато технічних працівників, водіїв, і це додає проблем при розробці документації. Основний перелік виглядає так:

 • Положення про: організації охорони праці, служби, СУОП (при необхідності), навчання та перевірку знань, видачі та обліку ЗІЗ, розслідування та облік нещасних випадків, проведення медоглядів та атестації робочих місць.
 • Програми навчання, перевірки знань, а також квитки з тематичними питаннями.
 • Правила внутрішнього трудового розпорядку.
 • Перелік: нормативно-правових актів (закони, постанови, правила); професій, які не проходять окремі види інструктажів, мають пільги і права на особливі умови праці.
 • Накази: про призначення відповідальних за різними питаннями охорони праці, введення в дію інструкцій.
 • Інструкції по професіям, видам робіт і обладнання, профілактиці та протидії ВІЛ.
 • Журнали обліку, контролю і реєстрації: інструктажів, видачі ЗІЗ, за окремими видами робіт і обладнання.

Даний перелік може доповнюватися іншими нормативними документами з охорони праці в медицині, наприклад, при наявності робіт підвищеної небезпеки (з кисневим обладнання і подібним) необхідно підготувати положення про допуск до них. Також через уповноважені органи отримують дозволи на їх виконання. Інструкції створюють для професій: від головлікаря до прибиральника територій. Особливу увагу приділяють умовам праці в рентгенологічному кабінеті, з хімічними речовинами та іншими небезпечними для здоров’я людини факторами.

На автопарк медичних установ поширюються окремі вимоги. Необхідно забезпечити регулярні медогляди водіїв, створити журнали реєстрацій подібних заходів. Додатково оформляють інструкції для водіїв, стверджують правила перевезення. Практиканти, які допускаються до робіт та обладнання з обмеженнями, теж забезпечуються нормативною документацією і проходять інструктажі. Для них готують програми, інструкції, а після інструктажів вони повинні поставити підпис у відповідних журналах.

Документація для фармацевтичної галузі та аптек

Фармацевтика об’єднує виробничі підприємства, склади, логістику і безпосередньо аптеки. Тому документація з охорони праці в даній сфері також буде відрізнятися. Перелік загальних позицій такий же, як і для лікувальних установ, а інші доповнення розробляють з урахуванням специфіки підприємства. Вони повинні базуватися на вимогах законів, правил, постанов, які застосовні до конкретного об’єкта.

Документи з охорони праці та техніки безпеки в аптеці включає велику кількість інструкцій. Вони створюються на основі штатного розкладу і індивідуальні для кожного підприємства. Найчастіше інструкції розробляються для наступних професій:

 • завідувача;
 • провізора-технолога;
 • провізора, в тому числі старшого;
 • фармацевта;
 • санітарки-прибиральниці;
 • інших професій за штатом.

Створюють інструкції і для окремих кабінетів або лабораторій, з правилами користування обладнанням, речовинами. У них передбачають пункти про захисні засоби, запобіжні заходи і дії в окремих ситуаціях для мінімізації наслідків від шкідливих факторів. Для медичної сфери затверджені спеціальні типові зразки документації, а також положення щодо розробки.

Документи з охорони праці та техніки безпеки в аптеці – підготовка документації

Процес починається з оформлення положення про організацію охорони праці на підприємстві. Необхідно скласти перелік нормативно-правових актів, вимоги яких поширюються на даний об’єкт і його діяльність. Наказами призначають відповідальних осіб, частина з них повинна пройти навчання і отримати посвідчення в навчальних центрах. Далі розробляються інструкції, створюються журнали, складаються акти. Оформлення відбувається за правилами внутрішнього документообігу установи і за типовими зразками.

Все це займає не менше 2-3 місяців, не враховуючи часу на виправлення помилок, вивчення вимог. До того ж, в лікувальних установах у працівників підвищена завантаженість і поєднання декількох посад, тому зайвих ресурсів на розробку немає. Оптимальний варіант – замовити готовий комплект нормативної документації з охорони праці для аптек та інших закладів охорони здоров’я. Підготовка положень, наказів, інструкцій та журналів від 2 днів, вони передаються замовнику в надрукованому та електронному вигляді з заповненими даними.