Нормативні документи з охорони праці в школі

документы по охране труда в школе

Підготуємо повний комплект документів з охорони праці для школи! Розробимо, отримаємо за вас усі посвідчення та навчимо як усім цим користуватися!

Від 2 робочих днів! Усього за 6000 грн!

Телефонуйте або пишіть в Viber +38 (097) 466-94-04 або по електронній пошті zakaz@doc2days.com.ua.

Охорона праці в загальноосвітніх закладах вимагає особливого підходу, адже необхідно забезпечити безпечні умови не тільки для працівників, а й учнів. Основна відповідальність лягає на керівництво (директор), а далі в залежності від розподілу обов’язків. І документи з охорони праці в школі – один з важливих показників роботи цих посадових осіб. Розробка, оформлення, узгодження і своєчасний перегляд обов’язкові, але на це потрібно витратити багато часу. А як привести в порядок застарілий нормативних фонд або створити інструкцію для кабінетів з особливими умовами (заняття фізикою, хімією)? Вирішення питання є і не вимагає серйозних витрат як для державного, так і приватного установи.

Загальний перелік документів для шкіл

Документація розробляється за умовами роботи, переліку обладнання, яке використовується для утримання будівель і споруд, а також для їдальні та інших потреб. Крім того, враховують штатних співробітників, сумісників для складання грамотних інструкцій, положень і т. д. Є ще ряд факторів для визначення того, які документи з охорони праці в школі повинні бути обов’язково, а приблизний список складається з наступних пунктів:

 • Положення про роботу охорони праці в установі та про службу при необхідності.
 • Перелік законодавчих та нормативно-правових актів, які можна застосувати в даній установі.
 • Положення про навчання та перевірку знань.
 • Програми інструктажів з різних видів робіт.
 • Перелік інструкцій з охорони праці.
 • Програми навчання та перевірки знань.
 • Журнали реєстрації та обліку інструктажів.
 • Накази про організацію робіт підвищеної небезпеки.
 • Інша документація по установі.

Додаткові особливості школи пов’язані ще і з участю учнів в потенційно небезпечних процесах. Наприклад, при роботі з обладнанням в кабінеті хімії, тоді випускають локальний наказ із затвердженням порядку таких робіт та інструкції з безпеки. Важливо також провести інструктажі з учнями і зафіксувати це в відповідних журналах.

Навантаження по розробці всього обсягу необхідних документів з охорони праці в школі зазвичай лягає на секретарів або відповідального працівника з охорони праці. В цьому і криється причина недосконалості всієї системи, а потім і проблем при перевірці наглядовими органами. Поєднання різних обов’язків, підвищена відповідальність і великий обсяг роботи – часто не під силу простому вчителю або адміністративному працівнику.

Як розробити документацію в школі

Процес складається з декількох важливих етапів, але у кожного з них маса нюансів, що призводять до замішання. В першу чергу призначають відповідальних осіб, які проходять обов’язкове навчання з охорони праці. Далі треба буде пройти кілька етапів:

 1. Вибрати відповідні нормативно-правові акти для конкретної школи.
 2. Оцінити умови в загальноосвітньому закладі.
 3. Створити перелік документів відповідно до діючих вимог та особливостями школи.
 4. Підготувати проекти документації, передати на узгодження керівництву і зацікавленим особам (наприклад, керівникам підрозділів).
 5. Виправити помилки, актуалізувати і оформити за правилами діловодства, заповнити журнали.
 6. Підписати у керівництва і співробітників, яких стосується документ.
 7. Дотримати вимоги по зберіганню.

Підготовка документів з охорони праці та техніки безпеки в школі проходить за участю керівників і фахівців тих підрозділів, які компетентні в даних профілях. Тобто знання специфіки конкретної роботи або об’єкта – необхідність, тому одній людині розробити інструкції, положення та програми досить складно.

Перед оформленням можна переглянути шаблони, але тільки для розуміння загальної картини. Навіть документи з охорони праці в початковій школі будуть відмінними від тих, які застосовуються для старших класів через різні види робіт, обладнання, доступу учнів до потенційно небезпечних місць. Також різні обов’язки і умови у посадових осіб – вчителя дуже часто поєднують кілька ставок і це відображається в інструкціях, наказах по підприємству. Не існує єдино вірного варіанту або шаблонного прикладу – кожен документ розробляється індивідуально. Тому самостійна підготовка повного комплекту вимагає багато часу, терпіння і сил на вивчення, оформлення і постійне відстежування змін.

Швидка розробка документації для шкіл

Загальноосвітні установи не мають у своєму розпорядженні вільних місць для такої складної роботи, помилки неприпустимі і загрожують штрафами в кращому випадку. Замовлення готового комплекту розробки дозволить зберегти ресурси і нервові клітини. Ми створюємо індивідуальні набори нормативних документів з охорони праці в Україні для шкіл та інших освітніх організацій. З нами зручно співпрацювати завдяки комфортним умовам для замовників:

 • Швидкий результат – від 2 днів для повного комплекту.
 • Виправдана вартість – окупає часові та фінансові витрати на самостійну розробку.
 • Облік особливостей – без шаблонних документів, тільки актуальні і потрібні позиції.

Після готовності ви отримаєте комплект в двох варіантах: друкованому (з заповненням даних) і електронному (для подальшого використання). Кожне замовлення супроводжується зручним видеокурсом поясненнями про те, як застосовувати документацію в роботі.