Документи з охорони праці у керівника

Документы по охране труда у руководителя

Підготуємо повний комплект документів з охорони праці для керівника! Розробимо, отримаємо за вас усі посвідчення та навчимо як усім цим користуватися!

Від 2 робочих днів! Усього за 6000 грн!

Телефонуйте або пишіть в Viber +38 (097) 466-94-04 або по електронній пошті zakaz@doc2days.com.ua.

Керівництво підприємств з найманими працівниками несе відповідальність за забезпечення нормальних умов праці для них. Необхідно організувати виконання і контроль діючих вимог в цій сфері, а також суміжних. Для цього директора проходять відповідне навчання в центрах з ліцензією і отримують посвідчення. Повинні бути і інші нормативні документи з охорони праці у керівника. Їх перелік залежить від умов на підприємстві: штатного розкладу, чисельності працівників, переліку виконуваних робіт, наявності обладнання та інших факторів.

Обов’язкова документація для керівництва

Незалежно від форми суб’єкта господарювання, виду діяльності і штатної кількості співробітників директор (або особа на інший аналогічній посаді) проходить навчання з охорони праці в навчальних центрах. Якщо він не покладає відповідальність в цій сфері на інших, то це необхідно теж оформити. На підприємствах з чисельністю персоналу менше 50 осіб не створюється служба. Тоді на директора оформляють локальний наказ про призначення його, як посадової особи, відповідальним за охорону праці. Інший аспект навчання, коли керівник входить до комісії з перевірки знань. В цьому випадку потрібно скласти ще один локальний наказ.

Нормативні документи з охорони праці у керівників підприємств

Які повинні бути документи з охорони праці у керівника, крім посвідчення і наказів? На малому підприємстві у начальства в наявності повинні бути положення, як головні регламенти з загальних питань. Вони складаються для наступних напрямків:

 • проведення навчання і перевірки знань;
 • видача та контроль засобів індивідуального захисту;
 • розслідування і облік нещасних випадків на виробництві;
 • проведення медичних оглядів;
 • виконання робіт підвищеної небезпеки;
 • робота служби з охорони праці.

Також оформляють інструкції за професіями, видами виконуваних робіт (електробезпека і т. Д.), Обслуговування та експлуатації різного устаткування. Проведення інструктажів записують в журнали, а також видачу ЗІЗ або реєстрацію нещасних випадків, аварійних ситуацій. Інструкції вводяться в дію внутрішнім наказом згідно з типовим положенням про їх розробці та загального переліку.

Перелік обов’язкових нормативно-правових актів

До керівними документами з охорони праці відносяться закони, постанови КМУ, Верховної Ради, правила (НПАОП), стандарти. Їх вимоги необхідно дотримуватися і при оформленні положень, інструкцій та інших обов’язкових позицій. Основна керівна документація для всіх об’єктів це:

 • Закон України (ЗУ) «Про охорону праці».
 • ЗУ «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення».
 • Кодекси законів про працю України (КЗпП).
 • Типове положення (ТП) про службу охорони праці.
 • ТП про порядок навчання та перевірки знань.
 • ТП про розробку інструкцій з охорони праці.
 • Порядок проведення розслідувань і обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві.
 • Список правил відрізняються для кожної компанії, так як їх вимоги поширюються на різні види діяльності. Всі нормативно-правові акти, які застосовні до конкретного підприємства, необхідно виділити в загальний перелік і регулярно переглядати.

Особливості розробки та затвердження

При наявності служби або окремого спеціаліста організація фонду нормативної документації для внутрішнього користування в компанії або установі вважається їх завданням. Вони не виконують всю роботу, а створюють список потрібних позицій і погоджують їх. Підготовкою інструкцій на робочих місцях, журналів і т. Д. Займаються керівники підрозділів. Наприклад, для лабораторії – завідувач, в цеху – його начальник, на ділянці – майстер. Вище керівництво тільки затверджує (підписує) їх, як це належить.

Трапляються ситуації, коли директор може робити це самостійно. Він повинен бути відповідальним за охорону праці, зазвичай таке відбувається на малих і мікропідприємствах. Він же і ставити підпис в поле «Затверджено». В інших ситуаціях він стверджує, а узгодження відбувається за участю юрисконсульта, спеціаліста з ОП або інших осіб, якщо це передбачено внутрішніми регламентами діловодства. Оформлення здійснюється з урахуванням керівних документів з охорони праці.

Поширені помилки і проблеми – способи вирішення

Навіть при проходженні офіційного навчання не завжди можна врахувати всі нюанси, особливо якщо виникають спірні моменти. Тоді доводиться сподіватися, що правила і вимоги дотримані, а інспектор при перевірці схвалить інструкції, і не винесе припис. Також в сучасному бізнесі цінується час, якого часто не вистачає на оформлення всіх обов’язкових «паперів». Не витрачайте ресурси на вирішення цього завдання, адже це можна доручити фахівцям з досвідом. Ми знаємо, які повинні бути документи з охорони праці у керівника, і підготуємо їх протягом 2-6 днів.

Повідомте нам трохи інформації про свою компанію і отримаєте готовий комплект в електронному та друкованому вигляді. Враховуємо вимоги нормативно-правових актів, щоб інструкції, положенія, накази і журнали пройшли перевірку. Заповнимо бланки і дані, а також надамо відеокурс щодо їх подальшого використання.